O nas

Poznaj zespół ZAGRYFKI

Weronika Oracka @frelka_recenzuje

Recenzentka książek na Instagramie, z zamiłowania bibliotekarka, zawodowo specjalista ds. social mediów oraz współpracowniczka Gazety Bogoria. Organizatorka i pomysłodawczyni ZAGRYFKI. Czyta wszystko, z wyjątkiem romansów i erotyków, jednak kryminał i thriller zajmują w jej sercu szczególne miejsce. Wychodzi z założenia, że jeśli wpada na jakiś pomysł, to musi go zrealizować. Dewiza, która stoi za zorganizowaniem festiwalu to „Dajemy szansę kulturze, więc niech ona da ją nam”. Prywatnie szczęśliwa żona, studentka i przyjaciółka współorganizatorki.

Recenzentka książek na Instagramie, z zawodu księgowa, organizatorka ZAGRYFKI oraz specjalistka od promocji. Od zawsze poświęcała swoją uwagę historiom z wątkiem kryminalnym, sięgając często również po te prawdziwe i przerażające, które napisało życie. Lubi podbijać świat, a Festiwal to nowe wyzwanie, które bez zastanowienia zdecydowała się podjąć. Prywatnie realistka w różowych okularach, miłośniczka zwierząt i dobrej książki.


Od 2023 roku działamy jako stowarzyszenie zwykłe – Odkrywcy Literatury i Kultury. Naszym celem jest promocja literatury i kultury w gminie Grodzisk Mazowiecki, ale również w całej Polsce. Jako stowarzyszenie zajmujemy się organizacją różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, a naszym pierwszym wspólnym projektem jest Pierwszy Grodziski Festiwal Kryminalny ZAGRYFKA. Członkami zarządu są: Weronika Oracka (przedstawiciel), Aleksandra Miszczuk oraz Łukasz Oracki.

Możesz wpłacić darowiznę, która zostanie przeznaczona na tworzenie kultury na nowo. Liczy się każda złotówka, którą będziemy mogli przeznaczyć na kolejną edycję ZAGRYFKI. Odkrywaj kulturę i literaturę z nami!

nr 39 1140 2004 0000 3402 8451 4239

Tytuł: Darowizna